Dom w Hiszpanii. Czy warto w niego zainwestować?

Dom w Hiszpanii – słysząc to większość z nas ma piękny biały budynek, przestronny taras z leżakami i bujną zieleń otaczającą malowniczą osiedle. Taki obraz może stać się rzeczywistością, ale zanim zdecydujesz się na zakup nieruchomości w Hiszpanii, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Dom w Hiszpanii nad morzem – najlepsze lokalizacje

  • Benidorm jest jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów w regionie Costa Blanca ze względu na swój rekreacyjny charakter. Znakiem rozpoznawczym Benidormu są nowoczesne drapacze chmur górujące nad miastem, które w połączeniu z panoramicznym widokiem na Morze Śródziemne tworzą niezwykły krajobraz. Wiele osób kojarzy miasto z Las Vegas lub Nowym Jorkiem. Dlatego co roku do Benidormu przybywają wczasowicze głównie szukający rozrywki, bawiąc się do białego rana i wypoczywając na pięknych plażach.
  • Świetnym miejscem do inwestowania w nadmorskie nieruchomości w Hiszpanii jest również urokliwa Torrevieja, która co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Największą atrakcją miasta są przede wszystkim piękne plaże i słynny Park Narodowy Salt Lake, do którego w określonych porach roku przyjeżdżają różowe flamingi.
  • Miłośnikom cieplejszych regionów polecamy Costa Blanca, która oferuje piękne widoki i całoroczne ciepło. Jest to również obszar tańszy niż Costa Brava i Costa del Sol pod względem cen nieruchomości. Ponadto wybrzeże Costa Blanca zostało ocenione jako najlepsze i najlepsze miejsce do życia przez Światową Organizację Zdrowia.

Zakup domu w Hiszpanii formalności

Tradycyjną praktyką dla większości agencji w Hiszpanii jest podpisanie umowy przedwstępnej i wpłacenie zaliczki na zakup nieruchomości. Zaliczka jest gwarancją zarówno dla Ciebie, jak i dla sprzedającego. Nie sprzeda nikomu domu i będziesz miał czas na załatwienie wszystkich formalności i formalności. Co więcej, jeśli właściciel danej nieruchomości z jakiegoś powodu zrezygnuje z jej sprzedaży, zobowiązany jest do zwrotu klientowi dwukrotności wcześniejszej zaliczki. W końcowych etapach zakupu nieruchomości musimy dopełnić niezbędnych formalności. Realizując naszą inwestycję w Hiszpanii musimy podpisać się notarialnie. Kończy się notariuszem i jest sporządzony w języku hiszpańskim. Sam proces sporządzania aktu notarialnego odbywa się podczas wizyty w kancelarii notarialnej, która trwa tuż przed podpisaniem aktu notarialnego. Jest to ogólnie przyjęty standard w Hiszpanii. Nie dostaniemy wzoru aktu notarialnego przed podpisaniem, ponieważ wszystkie szczegóły ustalane są w procesie przygotowania.

Współpraca: Luksusowe Nieruchomości Hiszpania.

Zobacz też