Jak zaprojektować nowoczesną i praktyczną kuchnię?

    Kuchnia to bardzo często serce domu, gdzie mieszkańcy spotykają się przy wspólnych posiłkach bądź razem przygotowują dania. Urządzanie kuchni w nowym mieszkaniu wymaga sporo uwagi i przemyślanych decyzji. Doskonałym wsparciem na tym etapie może być pomoc doświadczonego architekta, który pomoże stworzyć nowoczesne pomieszczenie, które równocześnie umożliwi wygodne i szybkie przygotowywanie posiłków.

Kuchnia w nowoczesnym mieszkaniu

Premium kuchnia to nic innego jak doskonale zaprojektowane meble kuchenne, odpowiadające na wszystkie potrzeby użytkowników. Warto podnieść standard swojej kuchni decydując się na nowoczesne rozwiązania, między innymi szafki zamykane na dotyk, podświetlane cokoły bądź kontakty i włączniki chowane w blacie. Wysuwane kosze cargo to wręcz klasyk w każdej nowoczesnej kuchni. Taka opcja pozwala znacznie zwiększyć miejsce do przechowywania i wykorzystać każdą wnękę. 

Sprawdź: https://www.meble-halupczok.pl/produkty/premium-line/

Nietypowe rozwiązania zastosowane w szafkach kuchennych zdecydowanie ułatwiają pracę i organizację. Ogromne znaczenie mają również wysokiej jakości fronty w modnych wersjach kolorystycznych. Od kilku sezonów hitem są kuchnie utrzymane w stylu skandynawskim, czyli biel, beż bądź jasne odcienie szarości. W tym wypadku biel frontów można połączyć z ciepłym odcieniem blatu wykonanego z drewna naturalnego.

Sporo zwolenników ma również kuchnia wykonana w nietypowym, intensywnym kolorze. W nowoczesnych mieszkaniach coraz częściej fronty szafek utrzymane są w odcieniach turkusu, zieleni czy też granatu. Głębokie kolory idealnie komponują się z prostymi uchwytami w kolorze złota lub miedzi.  Na uwagę zasługują również blaty kuchenne wykonane z kamienia naturalnego, które cechuje wyjątkowa trwałość i odporność na wiele szkodliwych czynników. 

Kuchnia połączona z salonem

Decydując się na kuchnię połączoną z salonem, warto zadbać aby całość utrzymana była w podobnym stylu. W nowoczesnej kuchni pierwsze skrzypce grają proste fronty. Całość można zwieńczyć wyspą kuchenną, z dodatkowymi szafkami i płytą indukcyjną. Wybierając montaż płyty indukcyjnej na wyspie doskonałym dodatkiem jest okap wiszący w formie tuby, który doda klasy i elegancji.

Wyspa kuchenna z drugiej strony może pełnić rolę domowego baru. Dekoracyjne hokery barowe będą idealnym uzupełnieniem.

Projektując meble kuchenne warto wybierać wysokiej jakości materiały, z którego wykonane zostaną fronty. Najczęściej jest to płyta MDF bądź naturalne drewno.

Ważna jest również odpowiednia organizacja w szufladach, szafkach i na pólkach. W tym celu nieocenione są pojemniki do przechowywania i organizery.

Zobacz też