Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do salonu?

Salon to pomieszczenie, w którym spędza się sporo czasu. Przeważnie właśnie w nim przyjmuje się gości, dlatego niezwykle istotny jest odpowiedni wystrój. Nie można ponadto zapominać o starannie dobranym oświetleniu, które zapewni większy komfort, niezależnie od tego, co będzie się robiło. Jak jednak wybrać najlepszą z możliwości?

Dobry producent to podstawa

Jeżeli chce się mieć pewność co do zakupionych przedmiotów, warto zdecydować się na produkty znanego producenta. Z tego powodu wiele osób decyduje się na lampy Emibig. Jeżeli konkretna marka jest dosyć rozpoznawalna oraz cieszy się wieloma pozytywnymi recenzjami, to przeważnie są to uzasadnione opinie. Popularność nie bierze się bowiem znikąd. Należy wybierać producentów, jacy oferują wysokiej jakości wyroby, wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów. Firmy istniejące na rynku od dawna są w stanie idealnie dopasować się do potrzeb konsumentów, ponieważ mają w tym wieloletnie doświadczenie. Takich więc należy szukać.

Połączenie funkcjonalności oraz estetyki

Oświetlenie posiada obecnie nie tylko funkcję dostarczania światła, ale również traktuje się je jako jeden z elementów dekoracyjnych. Należy wybierać takie lampy, które łączą obie te cechy. Z tego powodu warto kupować egzemplarze wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu przez długi czas nie ulegną żadnym uszkodzeniom, a ich wygląd znacząco się nie zmieni. Powinny być ponadto łatwe w czyszczeniu, co znacznie uprości domowe porządki.

Lampa stojąca czy wisząca?

Jako główne źródło oświetlenia w salonie warto wybrać lampę wiszącą, jaką umieści się na środku sufitu. Dzięki temu każde miejsce w pomieszczeniu będzie odpowiednio doświetlone. Im większy metraż, tym powinna ona mieścić więcej żarówek. Przeważnie wybiera się dosyć skromne modele, jakie nie zwisają zbyt nisko, aby nie utrudniać poruszania się po wnętrzu. Jeżeli jednak posiada się wysoki sufit, można zaszaleć i zakupić zdobny, spory żyrandol.

Ponadto dobrze jest zdecydować się na modele stojące, które umieszcza się w rogach pokoju. Stwarzają one wyjątkową, intymną atmosferę. Trzeba jednak pamiętać, aby odpowiednio dopasować je do posiadanych mebli. Najlepiej więc kupować eleganckie, minimalistyczne egzemplarze, jakie wpasują się w dowolną aranżację pomieszczenia. Przeważnie wybiera się stonowane, klasyczne kolory, takie jak biel, czerń, ewentualnie ciemny brąz. Pasują one bowiem zarówno do tradycyjnie urządzonych salonów, jak i do tych zaaranżowanych w nowoczesnym, innowacyjnym stylu.

Zobacz też