Świąteczne ozdoby – dekorujemy dom

swieta-oplatek

Nadchodzi czas, który wszyscy uwielbiamy – Boże Narodzenie. To poza świetną okazją do spędzania czasu z bliskimi, także idealny czas na to by pozwolić sobie na tchnięcie trochę życia w przestrzeń, czyli ożywienie jej za pomocą ozdób różnego rodzaju. Wiadomo, u jednych będą królowały klasyka w postaci czerwonych skarpet porozwieszanych po domu, a także różne mikołajowe gadżety, czy same podobizny sympatycznego grubawego jegomościa w czerwonym wdzianiu. Ale prawdziwe pole do popisu zaczyna się tam, gdzie wchodzą własnoręcznie.

Gdzie szukać inspiracji do takich ozdób? Tu mamy dwie najpopularniejsze opcje. Na przykład – możemy wykorzystać własną wyobraźnie i twórczą inwencję. Są osoby, które maja po prostu do tego talent i trzeba przyznać, że jest to naprawdę niesamowicie ciekawa sprawa. Bo tutaj obserwujemy, jak praktycznie z niczego z prostych elementów, będą powstawały naprawdę ciekawe, oryginalne i nietypowe rozwiązania. W gruncie rzeczy warto też podkreślić, że jesteśmy tu na wygranej pozycji. Bo tworzenie samodzielnie takich ozdób będzie na pewno bardziej korzystne finansowo niż kupowanie stroików w kwiaciarniach czy specjalnych sklepach z dekoracjami sezonowymi. Wiadomo, biznes świąteczny rządzi się swoimi prawami, ale jednak stroiki są w naszej kulturze i wnętrzach, od lat na bardzo wysokim miejscu w rankingu elementów obowiązkowo muszących znaleźć się w naszych w domach w okresie bożonarodzeniowym.

W kwestii robienia stroików czy w ogóle ozdób, mamy przecież dzisiaj tak ogromny wachlarz materiałów do wyboru, ze jest w czym wybierać i każdy będzie dla siebie w stanie znaleźć perfekcyjnie dopasowane propozycje. Jedną z opcji są świąteczne flowerboxy, czyli popularne ostatnio kwiaty w pudełku, tylko że ze świątecznymi motywami. W sumie, nawet w przypadku nietypowych ozdób, jesteśmy w stanie bazując na własnej kreatywności stworzyć bardzo pomysłowe opcje. Stroiki zawsze najlepsze są wówczas, gdy mają jakiś naturalny element. Różne szyszki czy zielone gałązki iglastych drzew na pewno będą idealnie wkomponowywały się w szeroko rozumiane świąteczne klimaty. Dodatkowo, jest pewnego rodzaju kodeks kolorystyczny, bo takie świąteczne akcenty to czerwienie i i zielenie, ale ostatnie lata pokazują jasno, e teraz tak naprawdę liczy się po prostu nasza inwencja.

świąteczne kwiaty w pudełku

Czyli – kolorystykę dobieramy w taki sposób jak rzeczywiście lubimy. Poza tym, dobieramy takie materiały i samą stylistykę, które będą idealnie się komponować naszymi ulubionymi klimatami i gustem. Faktem jest, że ozdób świąteczny zaczyna się pojawiać mnóstwo już na przełomie września i października. Jednak powiedzmy sobie szczerze, samodzielnie zrobione ozdoby, czy będzie to stroik czy inny kwiatowy motyw, będziemy mieli zawsze opcję, by coś idealnego sobie wybrać. Warto pamiętać, że kwestia wykonywania czy kupowania ozdób świątecznych, ma dwie zasadnicze funkcje. Pierwsza to ta czysto estetyczna, która dotyczy rzeczywiście wkomponowania się we wnętrze. Druga to już po prostu swoisty akcelerator świątecznego klimatu. Czyli – widzimy różne motywy dzwonków, choinek i tak dalej, no i dzięki temu nastrajamy się i przestrajamy na świąteczne fale.

Zobacz też