Wybór mebli wypoczynkowych do salonu

Zakupienie kanapy, a już szczególnie całego zestawu z fotelami do salonu to nie lada wyzwanie. Na rynku ofert jest naprawdę mnóstwo, łatwo się w tym pogubić, zwłaszcza, że trzeba wziąć pod uwagę cały szereg różnych czynników. Przede wszystkim liczy się metraż pokoju, jego kolorystyka, styl całego mieszkania. Dodatkowo jeszcze wygoda, no i oczywiście – estetyka. Uff… to naprawdę trudne! Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, przy wybieraniu mebli wypoczynkowych do salonu.

Tkanina a potrzeby

Jedną z pierwszych decyzji, którą trzeba podjąć przy wyborze kanapy jest rodzaj tkaniny, z jakiej ma być zrobiona. Królujące na salonach (i to dosłownie) do tej pory skóry powoli odchodzą w zapomnienie, ponieważ dały się poznać jako zimne, mało przytulne i mało przyjemne w dotyku. Jednak są bardzo trwałe i co najważniejsze – łatwo możesz je uprać, więc jeśli po twoim mieszkaniu grasuje maluszek z ciągle brudnymi rączkami, warto rozważyć taką opcję.
Obicie może być także oczywiście materiałowe i tutaj masz bardzo szerokie pole do popisu. Od jego jakości zależy trwałość mebla i jego odporność na brudzenie, warto więc przyjrzeć się jej dłużej i dowiedzieć się wszystkiego od producenta.

Narożnik, sofa, cały zestaw?

To jest prawdziwy dylemat dla właścicieli małych salonów: jak pomieścić mebel wypoczynkowy, stół, telewizor i wszystko, czego potrzebujesz w salonie? Zanim zdecydujesz się na zakup mebla, musisz dokładnie przeliczyć, ile miejsca może zająć i postanowić, gdzie będzie stał. Wygodny narożnik zawsze będzie lepszym rozwiązaniem niż sofa i fotel, jednak może okazać się, że w twoim mieszkaniu po prostu się go nie ustawi w taki sposób, by wyglądał dobrze. Dokładny plan ponad wszystko, czas więc pobiegać po salonie z kartką i miarką.
Zastanów się także, czy naprawdę potrzebujesz wiele miejsca do siedzenia. Być może wystarczy ci tylko dwuosobowa kanapa, na które sam będziesz od czasu do czasu drzemał przy telewizorze, a zamiast tego potrzebujesz dużego stołu, który pomieści wszystkich gości zaproszonych na wyjątkową kolację?

Komfort i wygoda

Obecna technologia tworzenia mebli pozwala na zrobienie wielu różnych opcji o różnym poziomie twardości czy miękkości siedziska. Sofy różnią się ze sobą także długością oparcia, rodzajem zagłówków czy podłokietników. Te wszystkie detale decydują o tym, czy kanapa będzie wygodna. Dlatego zasada jest taka: sofę kupuje się w sklepie stacjonarnym, a zanim zdecydujesz się na zamówienie dostawy, posiedź na niej co najmniej kilkanaście minut.

Funkcja spania

Czasami o tym zapominamy kupując wypoczynek do salonu, jednak nagle w kryzysowych sytuacjach okazuje się, że to był błąd. Wiele kanap jest wyposażonych w pojemnik na pościel i można je rozłożyć. Dzięki temu możesz wygodnie przenocować gości w salonie, gdy zajdzie taka potrzeba. Obecnie tego rodzaju rozwiązanie nie sprawia, że wypoczynek jest przez to mniej komfortowy, a mechanizm składania nie jest widoczny, warto więc poszukać kanapy, która to umożliwi.

Zobacz też